Działalność kulturowa

Centrum jest Ośrodkiem Języka i Kultury Krajów Romańskojęzycznych.

Prowadzimy szereg spotkań, pokazów, prezentacji multimedialnych, wystaw.

Organizujemy Dni Kultury danego kraju ( Dni Francji przy współpracy z Konsulatem Francji w Łodzi, Dni Włoch oraz Dni Portugalii przy wsparciu i współpracy z Ambasadą Portugalii i Brazylii oraz Instytutem Camoẽs ).

Ponadto w Centrum istnieje KLUB FILMOWY, prowadzony przez Panią Dianę Dąbrowską, który prezentuje bogactwo poszczególnych kin. Wszystkie projekcje opatrzone są prelekcją i cieszą sie dużą popularnością.

Nie może w Centrum zabraknąć działań z innych dziedzin sztuki, a więc zaprosić możemy Państwa na warsztaty taneczne, manualne i fotografii.

Bardzo często autorami prac wystawianych są rodowici Francuzi, Hiszpanie, Portugalczycy czy też Włosi.

Zapraszamy na wieczorki poetyckie i cykliczne spotkania prezentujące Regiony poszczególnych krajów. Połączone są one zawsze z Kulinariami, bo tego w krajach o kulturze romańskiej nie moze oczywiście zabraknąć.

A i Maluchy znajdą u nas coś dla siebie: zajęcia baletowe, z rysunku, gry na instrumencie czy też obcowania ze sztuką, a wszystko to wsparte elementem językowym.

Bardzo serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej Galerii oraz Archiwum z wydarzeń już minionych oraz do śledzenia naszych propozycji na rok akademicki 2011/2012.